Haberler

Deva'dan KGC'ye ziyaret

Deva'dan KGC'ye ziyaret

Deva'dan KGC'ye ziyaret

Deva’dan ziyaret

 

Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca ile Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Gülmez ve Hayriye Oflaz, Konya Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Konya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Deva Partisi Konya İl Başkanı Dr. Seyit Karaca ile Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Gülmez ve Hayriye Oflaz, burada da KGC Başkanı Sefa Özdemir Genel Sekreter Rasim Atalay Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Toptaş ve Mehmet Ali Elmacı ile uzun süre sohbet etti. Konya basınının önemine değinen Karaca, “Konya’nın sorunlarının gündeme getirilmesinin yanı sıra her türlü çözüm önerileri ve kamuoyunu bilgilendirmede yerel basının önemi çok fazla. Ancak gözlemlediğimiz gibi yeril basın gerçekten ciddi sorunlar ve zor şartlar altında görevlerini yerine getirme gayreti içerisindeler. Bizim üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirmeye hazır olduğumuzu belirtmek isteriz. Ayrıca sayın başkanımız Sefa Özdemir nezdinden görev yapan tüm basın mensubu arkadaşlara kolaylıklar dilerim” dedi.

Konya Gazeteciler Cemiyeti olarak her türlü siyasi görüşe kapılarının açık olduğunu ifade eden Sefa Özdemir ise, “Konya basını son yıllarda ve özellikle pandemi döneminde gerçekten büyük bir sıkıntı içerisine girdi. Cemiyet olarak hem yerel gazete ve televizyon sahipleri ile yaptığımız istişareler sonucunda hem Bakanlık düzeyinde yaptığımız görüşmeler ile arkadaşlara destek olmak için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz. Ama yeterli olmuyor. Bu nedenle özellikle yerel basının tüm siyasilerin desteklerine ihtiyacı var. Deva Partisi olarak sizlerden de aynı desteği bekliyoruz” dedi.

 

 

 

Haberler