Haberler

Dünya Sağlık Örgütü uyardı

Dünya Sağlık Örgütü uyardı

Dünya Sağlık Örgütü uyardı

REHAVETE KAPILDIK…

 Tüm Dünyayı etkileyen COVID-19 ile mücadelede normalleşme sürecinin ilk aşamasında sergilenen tablo ne yazık ki umduğumuz gibi olmadı.

 Tüm Dünyayı etkileyen COVID-19 ile mücadelede Ülkemiz ciddi önlemler alarak pandemi sürecini kontrol altına tutmaya çalışmıştır. 

Alınan önlemler kapsamında ise vaka sayısı ve ölüm oranlarında azalma olması hepimizi sevindirmiştir.

Ancak Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu vatandaşlarımıza şeffaf ve ayrıntılı bir şekilde rehavete kapılmamak gerektiğini, önlemlerin devam ettirilmesini ve eğer bu uyarılar göz ardı edilirse ikinci bir salgının başlayabileceğini vurgulamalarına rağmen vatandaşlarımızın maalesef bu uyarıları ciddiye almadıkları görülmektedir.

 Özellikle Konya’da parklar, sokaklar, okul bahçeleri, pek çok kamu kurumu ve marketlerde maskesiz dolaşıldığı ve sosyal mesafe kuralına uyulmadığı sıkça gözlenen bir durumdur.

Kaldı ki Büyükşehir Belediyesi gerek radyolar gerek billboardlar ve gerekse sosyal medyadan sürekli hatırlatmalara devam etmektedir. Bu boş vermişlik ve kurallara riayet etmemede ki ısrar devam ederse vaka sayılarındaki artış kaçınılmaz olacaktır.

 

Normalleşme sürecinin vatandaşlarımızca eski normale dönüş biçiminde algılanması oldukça üzücüdür. Bu konuda yetkililerin alınan önlemler doğrultusunda denetimlerini artırmalarının faydalı olacağı düşünülmektedir.

 

 

 

 

Haberler